هنرستان فنی مشهد

دلایل ثبت نام در هنرستان فنی مشهد

بازار کار در چند سال گذشته، دچار تغییرات اساسی شده است. به‌گونه‌ای که تحصیلات آکادمیک نقش کمتری در اشتغال دارد. در چنین شرایطی مهارت فنی برای کارفرمایان اهمیت بیشتری دارد. آن‌ها سرمایه‌های انسانی را استخدام می‌کنند که در کنار دانش کافی از مهارت‌های فنی نیز برخوردار باشند. از همین‌رو ثبت‌نام در هنرستان فنی مشهد موقعیتی استثنایی برای نوجوانانی است که قصد دارند خیلی سریع وارد بازار کار شوند.

تنوع رشته در هنرستان فنی مشهد

هنرستان‌های فنی مشهد به دو شاخه اصلی تقسیم می‌شوند:

 1. هنرستان فنی و حرفه‌ای مشهد؛
 2. هنرستان کار و دانش مشهد.

در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مباحث مهارتی در کنار مباحث تئوری ارائه می‌شود تا هنرآموزان بعد از فارغ‌التحصیلی آشنایی بیشتری با مباحث آکادمیک داشته باشند. اما در بهترین هنرستان‌های کار و دانش مشهد بیشتر بر روی مباحث عملی در کارگاه‌ها با حضور مدرسین مجرب تکیه می‌شود تا دانش‌آموزان بعد از فارغ‌التحصیلی به‌عنوان یک تکنسین ماهر امکان اشتغال در کارخانه‌ها یا شرکت‌های نوآور را داشته باشند.

رشته‌های هنرستان فنی و حرفه‌ای مشهد

برای تحصیل در هنرستان فنی مشهد در شاخه فنی و حرفه‌ای، تنوع رشته‌ای زیادی وجود دارد. این رشته‌ها هر چند سال براساس شرایط بازار کار دچار تغییر می‌شوند. رشته‌های هنرستان فنی و حرفه‌ای در شاخه‌های هنر، مدیریت و خدمات، صنعت و کشاورزی قرار می‌گیرند.
از پرطرفدارترین رشته‌های فنی و حرفه‌ای در هنرستان‌های مشهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فتوگرافیک؛
 • معماری؛
 • صنایع دستی؛
 • گرافیک؛
 • نقشه‌کشی/معماری؛
 • انیمیشن و پویانمایی؛
 • حسابداری؛
 • شبکه و نرم‌افزار رایانه؛
 • صنایع چوب؛
 • ماشین‌های کشاورزی.

بهترین رشته‌های هنرستان کاردانش مشهد

رکاد برترین هنرستان فنی مشهد

همانطور که گفتیم اگر قصدتان از تحصیل در هنرستان فنی مشهد، اشتغال سریع است، باید به سراغ شاخه کار و دانش بروید. در هنرستان‌های کاردانش مباحث تئوری و بدون کاربرد تا حدود زیادی تدریس نمی‌شوند و به جای آن دروس عملی و مهارتی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

تنوع رشته‌های تحصیلی در هنرستان‌های کارو دانش بسیار زیاد است. به همین دلیل هنرآموزان با علایق و استعدادهای مختلف امکان ورود به رشته‌های مختلف را در هنرستان فنی مشهد خواهند داشت. برخی از رشته‌های پرطرفدار هنرستان کاردانش عبارت‌اند از:

 • تولید و توسعه‌دهنده پایگاه‌های اینترنتی (طراحی سایت و برنامه‌نویسی)؛
 • تولید محتوای چند رسانه‌ای (گرافیک، ویدیو و موشن‌گرافیک)؛
 • تعمیرکار تلفن همراه؛
 • عکاسی؛
 • گرافیک رایانه‌ای؛
 • صنایع دستی؛
 • راهنمای گردشگری؛
 • خدمات فنی خودرو؛
 • تعمیرکار آسانسور؛
 • امور اداری.

بازار کار مناسب برای فارغ‌التحصیلان هنرستان فنی مشهد

اگر در بهترین هنرستان فنی و حرفه‌ای مشهد یا هنرستان‌های کار دانش تحصیل کنید، امکان ادامه تحصیل در دانشگاه را هم خواهید داشت. علاوه‌بر دانشگاه‌های فنی که مختص دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای یا کار و دانش هستند، امکان تحصیل در بسیاری از گرایش‌های هنر از طریق کنکور سراسری را هم خواهید داشت. همچنین دانش‌آموزان هنرستانی به‌سادگی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های غیرانتفاعی، پیام نور یا آزاد اسلامی را دارند.

اما نکتۀ مهم و کلیدی برای دانش‌آموزان فارغ‌التحصیل از هنرستان فنی مشهد این است که شرایط مناسبی را برای ورود به بازار کار خواهند داشت. زیرا در سه سال دوره متوسطه دوم در هنرستان، مهارت‌های عملی مورد نیاز را آموزش دیده‌اند. از همین‌رو با توجه به شرایط جوانی و مهارتی که دارند بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌ها به دنبال جذب آن‌ها خواهند بود.

امکان مهاجرت تحصیلی برای فارغ‌التحصیلان هنرستان‌ها

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های مطرح اروپایی یا آمریکایی، شیوه‌ای مرسوم برای افزایش توانایی دانش‌آموزان و دانشجویان محسوب می‌شود. تا همین چند سال پیش اکثر دانشگاه‌های مطرح جهان برای پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به سطح علمی دانش‌آموزان توجه می‌کردند.
اما با تغییراتی که در ساختارهای آموزشی ایجاد شده است، امروزه اکثر دانشگاه‌های بین‌المللی، افرادی را پذیرش می‌کنند که در کنار دانش عملی از مهارت‌های فنی نیز برخوردار باشند.

از همین‌رو فارغ‌التحصیلان هنرستان فنی مشهد از ظرفیت مناسبی برای مهاجرت تحصیلی به دانشگاه‌های مطرح جهان برخوردار هستند. آن‌ها با تحصیل در دانشگاه‌های مطرح بین‌المللی، به دانش روز و مهارت‌های فنی دست پیدا خواهند کرد و امکان کمک بیشتری به سازندگی کشور خواهند داشت.

یادگیری مهارت‌های نرم در بهترین هنرستان‌های فنی مشهد

تحصیل در هنرستان فنی مشهد مزایای زیادی را برای دانش‌آموزان به همراه می‌آورد. یادگیری مهارت‌های فنی یا همان مهارت‌های سخت (hard skills) در هنرستان اتفاق می‌افتد، اما در کنار این مهارت‌ها، دانش‌آموزان هنرستانی با مهارت‌های نرم (soft skills) نیز آشنا می‌شوند.
مهارت‌های نرم مجموعه‌ای از مهارت‌ها محسوب می‌شود که به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در فضای کار عملکردی بهتری داشته باشند. مهارت‌هایی مانند: رهبری، کار تیمی، مسئولیت‌پذیری، ارتباط موثر، مذاکره و فن بیان و…

برای ثبت‌نام در بهترین هنرستان فنی مشهد چه کنیم؟

هنرستان استارتاپی رکاد با مجموعه‌ای از مدرسین و عوامل مجرب آمادگی ثبت‌نام از دانش‌آموزان را دارد. رویکرد آموزش در هنرستان رکاد، استارتاپی است تا دانش‌آموزان با چالش‌های فضای کار آشنا شوند و با خلاقیت و نوآوری به دنبال یافتن راهکارهای جدید بروند.

هنرستان کار دانش رکاد در دو شاخه تولید محتوای چندرسانه‌ای و تولید و توسعه‌دهنده پایگاه‌های اینترنتی از دانش‌آموزان ثبت‌نام به عمل می‌آورد. فارغ‌التحصیلان رکاد در زمینه‌های عکاسی، تدوین ویدیو، ساخت انیمیشن، برنامه‌نویسی، طراحی سایت و سئو به مهارت کافی دست پیدا کرده و امکان اشتغال در بازار کار را خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید یا فرم پیش ثبت‌نام را تکمیل کنید.

ثبت نام درهنرستان رکاد
ثبت نام درهنرستان رکاد

سخن پایانی

هنرستان فنی مشهد از گزینه‌های ایده‌آل برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان متوسطه دوم است. زیرا فرصت اشتغال به کار سریع در دوران تحصیل یا فارغ‌التحصیلی را فراهم می‌آورد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای یا کار و دانش مشهد با کارشناسان آموزشی رکاد تماس بگیرید.