هنرستان کاردانش مشهد

هنرستان کاردانش مشهد کجا بریم؟

انتخاب مناسب‌ترین هنرستان مشهد از موضوعات مهمی است که تاثیر مستقیمی بر آینده دانش‌آموزان دارد. انتخاب هنرستان کاردانش مشهد یا هنرستان فنی و حرفه‌ای مشهد، کمک زیادی به دانش‌آموزان می‌کند تا یک مسیر تحصیلی مناسب را طی کنند تا به اشتغال‌شان منجر شود.
در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ویژگی‌های کلیدی در انتخاب هنرستان برای ادامه تحصیل دختران و پسران در مشهد بپردازیم. پس با رکاد همراه باشید.

در انتخاب هنرستان کاردانش مشهد به چه ویژگی‌هایی توجه کنیم؟

در چند سال اخیر،نگرش‌ها درباره تحصیل تغییرات زیادی کرده است. برخلاف گذشته که افراد به تحصیل در دبیرستان یا هنرستان به هدف ادامه تحصیل دانشگاهی می‌پرداختند، امروزه انتخاب رشته تحصیلی در مقطع متوسطه دوم بیشتر با هدف اشتغال سریع نوجوانان بعد از فارغ‌التحصیلی است.
از همین‌رو ادامه تحصیل در هنرستان مشهد، طرفداران بسیاری پیدا کرده است و افراد بسیاری به دنبال انتخاب بهترین هنرستان مشهد هستند تا به موفقیت حداکثری برسند.

در انتخاب هنرستان کاردانش مشهد باید به ویژگی‌های زیر توجه داشته باشیم:

1- انتخاب شاخه و گرایش مناسب در هنرستان های مشهد

در انتخاب بهترین هنرستان دخترانه مشهد یا بهترین هنرستان پسرانه مشهد باید به شاخه و گرایش‌های تحصیلی توجه کنید. هنرستان کاردانش با هنرستان فنی و حرفه ای تفاوت‌های کلیدی با یکدیگر دارند. اگرچه ادامه تحصیل دانشگاهی در هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای مسیر ساده‌تری دارد، اما در هنرستان کاردانش مشهد، موضوعات عملی و کاربردی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود که موجب می‌شود تا فارغ‌التحصیلان شانس بیشتری برای اشتغال و ورود به بازار کار داشته باشند.

2- هنرستان غیرانتفاعی مشهد

برای انتخاب هنرستان کاردانش مشهد می‌توانید به سراغ مدارس دولتی، هیات امنایی یا غیرانتفاعی بروید. هنرستان غیرانتفاعی دخترانه مشهد یا هنرستان غیرانتفاعی پسرانه مشهد، مزایای بسیاری برای دانش‌آموزان دارند. در هنرستان‌های غیرانتفاعی سعی می‌شود تا از مدرسین حرفه‌ای استفاده شود که آشنایی کافی با مهارت‌های فنی و شرایط بازا کار دارند. رکاد بهترین هنرستان کاردانش مشهد است که توانسته امکانات بی‌نظیری را در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد.

3- رشته تحصیلی در هنرستان کاردانش مشهد

هنرستان کامپیوتر مشهد یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل است. زیرا رشتۀ کامپیوتر بازار کار خوبی به نسبت سایر رشته‌های موجود در هنرستان‌های پسرانه یا دخترانه مشهد دارد. در هنرستان کامپیوتر پسرانه مشهد به‌طور معمول رشته‌های برنامه‌نویسی، شبکه‌های کامپیوتری، طراحی گرافیک و تولید محتوای چند رسانه‌ای به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.
دانش‌آموزان بعد از فارغ‌التحصیلی از هنرستان مشهد در رشته کامپیوتر، امکان فعالیت به‌عنوان طراح سایت، برنامه‌نویس،بازی‌ساز، طراح گرافیک، تدوینگر ویدیو، عکاس، صدابردار، تولید پادکست و… را دارند.

4- رویکرد آموزشی

رویکرد آموزشی در هنرستان مشهد

در چند سال اخیر، تغییرات موجب شده تا در شیوه‌های تدریس و یادگیری نیز تغییرات اساسی ایجاد شود. از همین‌رو در بهترین هنرستان غیرانتفاعی دخترانه مشهد یا هنرستان‌های مشهد پسرانه، تلاش می‌شود تا از رویکردهای جدید آموزشی استفاده شود. رکاد به‌عنوان بهترین هنرستان کاردانش مشهد، با توجه به اهمیت کارآفرینی و استارتاپی در اشتغال جواناناین رویکرد را انتخاب کرده است.

در هنرستان کارآفرینی مشهد یا هنرستان استارتاپی مشهد، تلاش می‌شود تا دانش‌آموزان را با چالش‌های واقعی محیط‌های کاری آشنا کنند تا آن‌ها آمادگی ورود به بازار کار را پیدا کنند.

5- کلاس‌های فوق برنامه و باشگاه کسب و کار

هنرستان‌های مشهد برای اینکه بتواند دانش‌آموزان خلاق و کارآفرین را پرورش دهد باید علاوه‌بر سرفصل‌های مصوب آموزشی، محتواهای کاربردی متناسب با بازار کار را به آنان آموزش دهد.
رکاد به‌عنوان اولین و تنها هنرستان کاردانش مشهد پسرانه با رویکرد استارتاپی و کارآفرینی با راه‌اندازی باشگاه کسب و کار، شرایط لازم برای تقویت مهارت‌آموزی در نوجوانان را ایجاد کرده است تا آن‌ها مهارت‌های عملی را در محیط کار واقعی تجربه کنند.

مراحل ثبت‌نام در هنرستان کاردانش رکاد مشهد

برای اینکه در رکاد، هنرستان کاردانش مشهد پسرانه ثبت‌نام کنید باید ابتدا فرم تقاضای ثبت‌نام را تکمیل کنید. پس از ثبت‌نام از طرف عوامل اجرایی مدارس استارتاپی رکاد با شما تماس گرفته می‌شود تا در آزمون ورودی، تست‌های شخصیت‌شناسی و جلسه مصاحبه شرکت کنید.
در صورتی که شرایط ورود به رکاد را داشته باشید در جلسات هدایت تحصیلی به شما کمک می‌شود تا براساس علایق و استعدادتان به انتخاب یکی ازدو رشتۀ تحصیلی تولید و توسعه پایگاه‌های اینترنتی (برنامه‌نویسی و طراحی سایت) یا تولیدکننده محتوای چندرسانه‌ای (گرافیک، پویانمایی و انیمیشن، عکاسی، فیلمبرداری و تدوین ویدیو) بپردازید.

هنرستان رکاد مشهد، تلاش دارد تا در مشاوره انتخاب رشته متوسطه دوم، بهترین راهنمایی را به دانش‌آموزان و اولیا آنان ارائه نماید تا امکان انتخاب رشته تحصیلی و دستیابی به مسیر شغلی مناسب را داشته باشند.

سخن پایانی

انتخاب بهترین هنرستان مشهد، نقش مهمی در موفقیت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان متوسط دوم دارد. هنرستان کاردانش مشهد یا هنرستان فنی و حرفه ای مشهد باید براساس شخصیت، علایق و استعدادهای هر دانش‌آموزی انتخاب شوند.

رکاد با داشتن دو شعبه مختلف هنرستان کاردانش مشهد پسرانه و دبیرستان/ هنرستان دخترانه کاردانش مشهد، ظرفیت مناسبی برای جذب دانش‌آموزان فرهیخته و مستعد را دارد. توانمندسازی دانش‌آموزان برای ورود به بازار کار یا راه‌اندازی کسب و کار شخصی یکی از اهداف کلیدی هنرستان پسرانه غیرانتفاعی رکاد است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ثبت نام درهنرستان رکاد
ثبت نام درهنرستان رکاد