هنرستان برنامه نویسی مشهد

هنرستان برنامه نویسی مشهد

تحصیل در هنرستان برنامه نویسی مشهد، فرصتی ایده‌آل برای دانش‌آموزانی است که قصد دارند تا در مدت زمان تحصیلات متوسطه دوم، مهارت‌های فنی و کاربردی را فرا بگیرند و آمادگی ورود به بازار کار را به‌دست آورند. برنامه نویسی کامپیوتری زمینۀ شغلی مناسبی است که فرصت‌های اشتغال بسیاری برای آن وجود دارد.
از مزایای تحصیل در هنرستان‌های برنامه نویسی این است که فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند به‌صورت فریلنسری فعالیت کنند یا حتی کسب و کار شخصی خود را راه‌اندازی کنند.

در هنرستان برنامه نویسی مشهد چه مباحثی به دانش‌آموزان ارائه می‌شود؟

در هنرستان های برنامه نویسی سعی می‌شود تا مفاهیم پایه‌ای درباره کامپیوتر به دانش‌آموز ارائه شود. به‌طور معمول در پایه دهم مباحث عمومی و مهارت‌های اولیه کار با کامپیوتر ارائه می‌شود.اما هنرستان استارتاپی رکاد، برنامه‌ریزی فوق برنامه‌ای را نیز برای دانش‌آموزان تدارک دیده است. دانش‌آموزان رکادی از بدو ورود به هنرستان در سال ئهم مباحث پایه‌ای برنامه‌نویسی را آموزش می‌بینند.

از آنجایی که برنامه نویسی مفهومی گسترده و با زیرشاخه‌های مختلفی است، در هنرستان های مشهد تلاش می‌شود تا به دانش‌آموزان زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی معرفی شود تا آن‌ها براساس علایق خودشان به انتخاب یک مسیر شغلی مناسب در زمینه برنامه‌نویسی بپردازند.

مهمترین مباحثی که در هنرستان برنامه نویسی مشهد به دانش‌آموزان ارائه می‌شوند، عبارت‌اند از:

1- آموزش طراحی سایت با وردپرس در مشهد

آموزش کدنویسی مشهد

طراحی سایت از زمینه‌هایی است که فضای مناسبی برای اشتغال دارد.وردپرس (WordPress) یک سیستم مدیریت محتوای پیشرفته است که امکان طراحی انواع وب‌سایت‌های آموزشی، تجاری، خدماتی، شرکتی، پزشکی، فروشگاهی و… را با آن دارید. از همین‌رو؛ رکاد به‌عنوان برترین هنرستان مشهد در رشته برنامه نویسی از ابتدای ورود دانش‌آموزان به آنان وردپرس و نحوه راه‌اندازی آن را آموزش می‌دهد.
آموزش طراحی سایت با وردپرس در مشهد به دانش‌آموزان کمک می‌کند تا با بسیاری از مفاهیم شبکه، سرور و هاست آشنا شده و توانایی راه‌اندازی انواع وب‌سایت‌ها را داشته باشند.

2- آموزش طراحی سایت با کدنویسی در مشهد

راه‌اندازی سایت وردپرسی بسیار جذاب است. زیرا در کمترین مدت زمان امکان داشتن سایتی کامل را خواهید داشت. اما برای آموزش طراحی سایت در هنرستان‌ های مشهد، تنها یادگیری وردپرس کافی نیست. به همین دلیل در رکاد به‌عنوان بهترین هنرستان برنامه نویسی مشهد با رویکرد استارتاپی به دانش‌آموزان مباحث مرتبط با HTML و CSS نیز در کنار جاوا اسکریپت آموزش داده می‌شود.
دانش‌آموزان بعد از یادگیری این مباحث امکان آماده‌سازی فرانت سایت را دارند. در حقیقت دانش‌آموزان هنرستان برنامه‌نویسی مشهد با این آموزش‌ها، تبدیل به طراح فرانت‌اند سایت می‌شوند.

آموزش اصول برنامه‌نویسی در هنرستان مشهد با مباحث بک‌اند

آموزش طراحی سایت در هنرستان های مشهد تنها با مباحث فرانت‌اند خاتمه نمی‌یابد. دانش‌آموزان باید با اصول برنامه نویسی در هنرستان آشنا شوند. یادگیری زبان‌های تحت ویندوز مانند C++ و C# کمک زیادی به آن برای درک مفاهیم الگوریتمی خواهد کرد. در هنرستان رکاد به دانش‌آموزان برنامه نویسی سمت سرور نیز آموزش داده می‌شود. زبان‌های PHP، جنگو، ری‌اکت و… برای برنامه‌نویسی بک‌اند ضروری هستند.

3- آموزش برنامه نویسی موبایل در مشهد

امروزه بسیاری از کسب و کارها از نرم‌افزارهای موبایلی استفاده می‌کنند. به همین دلیل، دانش‌آموزان هنرستان برنامه نویسی مشهد باید با اصول تولید نرم‌افزارهای موبایلی نیز آشنا شوند. آموزش برنامه نویسی موبایل در مشهد باید اصولی و زیر نظر مدرسین مجرب باشد. رکاد در دوره‌های فوق برنامه و سال‌های تحصیلی یازدهم و دوازدهم برنامه نویسی موبایل را به هنرآموزان آموزش می‌دهد.

4- برنامه نویسی بازی مشهد

تحصیل در هنرستان برنامه نویسی رکاد مشهد این امکان را برای دانش‌آموزان فراهم می‌آورد تا آموزش بازی سازی را شروع کنند و در صورت علاقه آن را به‌صورت حرفه‌ای دنبال کنند. در چند سال اخیر، رکاد سرمایه‌گذاری مناسبی برایآموزش بازی‌سازی در مشهد بر روی دانش‌آموزان نوجوان و مستعد در این زمینه نموده است.

5- آموزش برنامه نویسی پایتون در هنرستان های مشهد

آموزش برنامه نویسی مشهد

پایتون یکی از زبان‌های برنامه نویسی پر کاربرد است که از آن در طراحی نرم‌افزارها و وب‌اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود. ترکیب پایتون با هوش مصنوعی (AI) قابلیت‌های قدرتمندی را ایجاد می‌کند. دانش‌آموزان برنامه نویسی در هنرستان رکاد مشهد، آموزش‌های اولیه‌ای را در زمینه پایتون دریافت می‌کنند.

6- مدیریت وب سایت (وبمستری)، سئو و تولید محتوا

طراحی سایت و اپلیکیشن‌ها زمانی ارزش پیدا می‌کند که برای آن‌ها محتواهای اختصاصی تولید شود و سایت به‌درستی و به‌موقع بروزرسانی شود. آموزش تولید محتوا مشهد و سئو سایت یکی از مباحث مهمی است که در هنرستان برنامه نویسی مشهد به دانش‌آموزان تدریس می‌شود.

در وبمستری سایت، دانش‌آموز باید با اصول مدیریت، برنامه‌ریزی، تولید محتوا، طراحی تقویم محتوایی و… آشنایی پیدا کند. مدارس استارتاپی رکاد در زمینه تولید محتوا، سئو و اصول وبمستری از بهترین مدرسین برای آموزش دانش‌آموزان استفاده می‌کنند.

هنرستان برنامه نویسی در مشهد کجا برویم؟

برای تحصیل در هنرستان باید به سراغ مدارسی برویم که رشته تولید و توسعه‌دهندگی پایگاه‌های اینترنتی را دارند. مباحث این رشته، سرفصل‌های مختلف برنامه‌نویسی را پوشش می‌دهد. رکاد با تجربه چندین ساله به‌عنوان یکی از بهترین هنرستان های برنامه نویسی مشهد شناخته می‌شود.

در رکاد با آموزش طراحی سایت با وردپرس کار شروع می‌شود و سپس کدنویسی HTML، CSS و جاوا اسکریپت در کنار برنامه‌نویسی بک‌اند به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. رویکرد استارتاپی رکاد خود عاملی برای موفقیت دانش‌آموزان است. برای ثبت‌نام در مدارس رکاد و بهترین هنرستان پسرانه مشهد در رشته برنامه نویسی با ما تماس بگیرید یا فرم ثبت‌نام را تکمیل کنید.

ثبت نام درهنرستان رکاد
ثبت نام درهنرستان رکاد

سخن پایانی

هنرستان برنامه نویسی مشهد یک موقعیت متفاوت برای تحصیل دانش‌آموزانی است که در کنار دانش روز جهانی به دنبال یادگیری مهارت‌های عملی و کاربردی هستند. رکاد به‌عنوان بهترین هنرستان برنامه نویسی مشهد با رویکرد استارتاپی، زمینه را برای موفقیت دانش‌آموزان و ورود آن‌ها به یک مسیر شغلی پر درآمد و آینده‌دار را فراهم کرده است.

سوالات متداول

چرا تحصیل در هنرستان برنامه نویسی مهم است؟

رشته برنامه نویسی از بازار کار خوبی برخوردار است و فارغ‌التحصیلان هنرستان‌های برنامه نویسی امکان اشتغال در شرکت‌های استارتاپی و دانش‌بنیان را خواهند داشت.

بهترین هنرستان برنامه نویسی مشهد چه ویژگی‌های باید داشته باشد؟

برای موفقیت در آموزش برنامه نویسی باید از اساتید مجربی استفاده کرد که از دانش و تجربه روز برخوردار باشند. رکاد با استفاده از برنامه‌نویسان فعال در استارتاپ‌های مشهدی توانسته فرایند آموزشی کاربردی را ایجاد کند.

چه زبان برنامه نویسی را برای شروع در هنرستان یاد می‌گیریم؟

در رکاد زبان‌های برنامه نویسی HTML، CSS و جاوا اسکریپت برای طراحی سایت آموزش داده می‌شود. همچنین زبان‌های برنامه نویسی بک‌اند، پایتون، یونیتی (برای بازی‌سازی) به هنرآموزان آموزش داده می‌شود.