هنرستان گرافیک مشهد

معرفی هنرستان گرافیک مشهد

گرافیک کامپیوتری از رشته‌های پرکاربرد در بازار کار است که پتانسیل بالایی را برای اشتغال دارد. رشد مخاطبان شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌ها موجب شده تا کسب و کارهای بسیاری به دنبال تولید محتوا برای بازاریابی دیجیتال و جذب مخاطب باشند. از همین‌رو تحصیل در هنرستان گرافیک مشهد، فرصت‌های زیادی را برای اشتغال فراهم می‌آورد.

برای تحصیل در هنرستان گرافیک مشهد به سراغ چه رشته‌هایی برویم؟

گرافیک کامپیوتری یک مفهوم کلی است که در آن مباحث تصویرسازی، پویانمایی یا همان انیمیشن‌سازی، طراحی رابط کاربری، تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی، طراحی لوگو و… مطرح می‌شود. برای تحصیل موفق در بهترین هنرستان گرافیک مشهد باید به انتخاب رشته دقت کافی داشت.

رشته تولید محتوای چند رسانه‌ای یکی از شاخه‌های مهم در هنرستان‌ها است که در آن مباحث گرافیک، تولید محتوای ویدیویی (تدوین ویدیو با پریمیر)، تصویرسازی دیجیتال با فتوشاپ، پویانمایی با افترافکت و… به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود. هنرستان استارتاپی رکاد تلاش کرده تا با ارائه سرفصل‌های تکمیلی به دانش‌آموزان، آن‌ها را با اصول فیلمبرداری و تولیذ محتواهای بصری آشنا کند.

مزایای تحصیل در هنرستان گرافیک مشهد

همانطور که گفته شد گرافیک از رشته‌هایی است که از ظرفیت بالایی برای اشتغال جوانان برخوردار است. فارغ‌التحصیلان در رشته‌های گرافیک کامپیوتری با آموزش‌هایی که می‌بینند علاوه‌بر امکان استخدام در شرکت‌های مختلف، این فرصت را دارند تا کسب و کار خودشان را راه‌اندازی کنند یا به‌صورت فریلنسری پروژه دریافت کنند. برخی از مزایای هنرستان‌های گرافیک عبارت‌اند از:

1- زمینه‌های گسترده برای کار و اشتغال

رشته تولید محتوای چندرسانه ای هنرستان

برخلاف بسیاری از رشته‌های هنرستانی، تحصیل در هنرستان کامپیوتر مشهد موجب می‌شود تا زمینه‌های کاری متعددی برای دانش‌آموزان وجود داشته باشد. با تحصیل در رشته گرافیک کانمپیوتری و به‌خصوص رشته تولید محتوای چندرسانه‌ای آموزش‌های متعددی را در زمینه‌های مختلف دریافت می‌کنید:

  • آموزش انواع نرم‌افزارهای گرافیکی مانند فتوشاپ، ایلستریتور و…؛
  • آموزش اصول فیلمبرداری و عکاسی حرفه‌ای؛
  • یادگیری نرم‌افزارهای تدوین ویدیو مانند پریمیر؛
  • آموزش تولید انواع انیمیشن، موشن‌گرافیک و استاپ‌موشن با استفاده از انواع نرم‌افزارهای مختلف مانند افترافکت؛
  • یادگیری اصول اولیه بازی‌سازی و ورود به دنیای تولید بازی؛
  • تولید محتواهای بصری برای شبکه‌های اجتماعی؛
  • تولید محتواهای چندرسانه‌ای برای وب‌سایت‌ها یا مجله‌های خبری آنلاین؛
  • و…

یادگیری سرفصل‌های آموزشی متنوع در رشته گرافیک کامپیوتری و تولید محتوای چندرسانه‌ای باعث می‌شود تا امکان اشتغال در دوران تحصیل و فارغ‌التحصیلی برای دانش‌آموزان هنرستان گرافیک مشهد وجود داشته باشد.

2- درآمد مناسب

فعالیت در زمینه‌های تولید محتوای چند رسانه‌ای درآمد قابل توجه‌ای را برای دانش‌آموز ایجاد می‌کند. به‌گونه‌ای که اکثر دانش‌آموزان از سال دوم تحصیل در هنرستان رکاد در کنار تحصیل، اشتغال به کار نیز پیدا می‌کنند.

3- امکان اجرای ایده‌های خلاقانه

هنرستان رکاد یا رویکرد استارتاپی و کارآفرینی فعالیت می‌کند. از همین‌رو به دانش‌آموزان مباحث بازاریابی، مدیریت کسب و کار، مهارت‌های نرم و… را هم آموزش می‌دهد. از همین‌رو دانش‌آموزان رشته گرافیک و تولید محتوای چندرسانه‌ای در کنار زمینه اصلی فعالیت‌شان، این فرصت را نیز خواهند داشت تا ایده‌های نوآورانه‌ای را اجرا کنند.

4- امکان ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف دانشگاهی

همانطور که گفتیم دانش‌آموزان در هنرستان گرافیک مشهد، مهارت‌های فنی مختلفی را آموزش می‌بینند. خوشبختانه در نظام آموزش عالی امکان ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها براساس هریک از این مهارت‌ها وجود دارد. بسیاری از فارغ‌التحصیلان هنرستانی از رشته تولید محتوای چندرسانه‌ای به رشته‌هایی مانند گرافیک، کارگردانی، مدیریت رسانه و… در دانشگاه می‌روند.

5- استفاده از مدرسین حرفه‌ای

برای تدریس سرفصل‌هایرشته گرافیک کامپیوتری و تصویرسازی دیجیتال باید از مدرسین حرفه‌ای استفاده شود. هنرستان استارتاپی رکاد نیز با استفاده از مدرسینی که خود تجربه کار در بازار و شرکت‌های معتبر را دارند، کمک زیادی به دانش‌آموزان برای اشتغال سریع می‌نماید.

بسیاری از دانش‌آموزان پایه دهم با آموزش تصویرسازی کامپیوتری که در هنرستان دریافت می‌کنند، امکان مدیریت صفحات شبکه‌های اجتماعی، تولید پوستر، بنر وب‌سایت، طراحی لوگو، تهیه ویدیوهای کوتاه، ساخت تیزر و… را خواهند داشت.

6- رشته‌ای مناسب دختران و پسران

تحصیل در هنرستان گرافیک مشهد برای دختران و پسران مناسب است. دختران با استفاده از ظرافت هنری که دارند در این رشته موفق خواهند بود. همچنین پسران نیز که در استعدادهای هنری هستند، توانایی بالایی برای موفقیت در رشته تولید محتوای چندرسانه‌ای خواهند داشت.

برای ثبت‌نام در هنرستان گرافیک مشهد چه کنیم؟

برای تحصیل در رشته تولید محتوای چندرسانه‌ای یا گرافیک کامپیوتری باید به علایق و استعدادهای فردی توجه داشت. همچنین علاوه‌بر استعداد باید به شخصیت فردی نیز توجه کنیم. هنرستان استارتاپی رکاد در فرایند پذیرش و ثبت‌نام خود از دانش‌آموزان، برگزاری آزمون‌های استعدادسنجی و مصاحبه‌های حضوری، خدمات مشاوره‌ای به دانش‌آموز و اولیا او ارائه می‌دهد تا با اطلاعات کامل به انتخاب رشته تحصیلی بپردازند.

دانش‌آموزان مستعد بعد از موفقیت در مصاحبه و تعیین علایق و استعدادشان، امکان ادامه تحصیل در رشته تولید محتوای چندرسانه‌ای را خواهند داشت. برای ثبت‌نام در هنرستان رکاد با ما تماس بگیرید یا فرم پیش ثبت‌نام را تکمیل کنید.

ثبت نام درهنرستان رکاد
ثبت نام درهنرستان رکاد

سخن پایانی

هنرستان گرافیک مشهد گزینه‌ای ایده‌آل برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان است. زیرا فرصت‌های مناسبی را برای اشتغال سریع دانش‌آموز فراهم می‌آورد. همچنین زمینه‌های متنوعی برای فعالیت در بازار کار این رشته وجود دارد. برای تحصیل در رشته گرافیک کامپیوتری و تولید محتوای چندرسانه‌ای به انتخاب هنرستانی بپردازید که دارای امکانات مناسب و کادر آموزشی مجرب باشد.
هنرستان استارتاپی رکاد با داشتن آمار مناسب در اشتغال به کار فارغ‌التحصیلان از دانش‌آموزان مستعد در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم دوره متوسطه دوم ثبت‌نام به‌عمل می‌آورد.