رویداد رکاپ و جشن پایان سال هنرستان رکاد

مراسم پایان سال تحصیلی 1402-1403 و رُکاپ 2

زمان مطالعه: 3 دقیقه

در هنرستان استارتاپی رکاد در پایان هر سال تحصیلی (هفته پایانی اردیبهشت ماه) یک رویداد استارتاپ ویکند برگزار میشه تا در طی اون دانش‌آموزان، آموخته‌های سال تحصیلی خودشون رو در قالب چالش ویکند استارتاپی بررسی کنن. رُکاپ 2 در اردیبهشت 1403 برگزار شد. دانش‌آموزان پس از 4 روز کار بر روی ایده‌های استارتاپی که مدرسه در اختیارشون گذاشته بود، در روز پایانی در حضور داوران شناخته شده از شتابدهنده‌های مشهد به ارائه پرداختن.

رقابت رُکاپ 2 از اون جهت اهمیت داره که دانش‌آموزان پایه‌های مختلف هنرستان پسرانه رکاد میتونن با همدیگه تیم‌های مشترکی رو تشکیل بدهند و از تجارب هم برای رشد ایده‌شون استفاده کنن. به گفته بسیاری از دوارانی که رویدادهای استارتاپی رکاد و رُکاپ رو قضاوت کرده‌اند، دانش‌آموزان هنرستانی علی‌رغم سن کم تونستن، ارائه‌های قدرتمند و در حد دانشگاهی داشته باشن.

ساختار برگزاری رُکاپ 2 به چه صورتی بود؟

در رُکاپ 2 دانش‌آموزان در قالب تیم‌های 6 یا 7 نفره بر روی یک ایده استارتاپی که مدرسه در اختیارشون گذاشته بود، کار میکردن. در مدت 4 روزی که دانش‌آموزان بر روی ایده و آماده‌سازی MVP اولیه کار می‌کردن، مدرسین، منتورها و کوچ‌های هنرستان رکاد بر کار اونها نظارت میکردن و با راهنمایی‌های مختلف سعی میکردن تا دانش‌آموزا رو با چالش‌های واقعی که در مسیر راه ایده‌شون هست، آشنا کنن.

رُکاپ 2 یک امتیاز مهم هنرستان استارتاپی رکاد نسبت به سایر هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای یا کار دانش هستش. این رویداد پایان سال تحصیلی به دانش‌آموزا کمک میکنه تا به باور و اعتمادبه‌نفس بیشتری برسن. برگزاری چنین رویدادی در محیط هنرستان به دانش‌آموز نشون میده که توانایی‌های زیادی داره و میتونه یک کسب‌وکار رو از صفر تا صد راه‌اندازی کنه.

دانش‌آموزان رکاد در پایه دوازدهم بعد از رویداد رُکاپ 2 و پایان امتحانات فارغ‌التحصیل میشن و جدا از مسیر تحصیل در دانشگاه باید یک مسیر شغلی متناسب با مهارت‌هاشون انتخاب کنن. به همین دلیل این فرصت برای اونها خیلی ارزشمند بود.

جشن پایان سال تحصیلی بعد از رُکاپ 2 در هنرستان رکاد

بعد از برگزاری ارائه‌ها در رویداد استارتاپ ویکند رُکاپ 2، از دانش‌آموزان موفق هنرستان در زمینه‌های مختلف تقدیر و تشکر شد. در هنرستان رکاد تنها موفقیت در زمینه تحصیلی نیست. بلکه از دانش‌آموزانی که در طول سال تحصیلی تونسته باشن مهارت‌های مرتبط با رشته‌شون رو یاد بگیرن و از اون در محیط‌های کسب‌وکاری استفاده کنن نیز تقدیر میشه. خیلی از دانش‌آموزا هنرستان رکاد همزمان با تحصیل به اشتغال مرتبط با رشته‌شون میپردازن که قابل تقدیره.

در ادامه گالری از عکس‌های رویداد رُکاپ 2 و جشن پایان سال تحصیلی هنرستان پسرانه رکاد رو مشاهده کنین:

رکادی‌ها در تهران

دانش‌آموزان هنرستان رکاد برای اینکه با محیط کسب‌وکارهای استارتاپی و نوآورانه آشنا بشن، در قالب یک اردوی دانش‌آموزی به تهران رفتن تا از کارخانه نوآوری آزادی، مرکز پردازش دیجی‌کالا و چند شرکت مطرح دیگر بازدید کنن. عکس‌های این رویداد رکادی در تهران رو در گالری عکس زیر مشاهده کنین: